صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۳۰ جوزا ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

دانش: حکومت به وعده‌های انتخاباتی خود به مردم مناطق مرکزی عمل می‌کند

دانش:  حکومت به وعده‌های انتخاباتی خود به مردم مناطق مرکزی عمل می‌کند

سرور دانش معاون دوم رئيس جمهور در نشست مشترک با نمايندههاي مردم مناطق مرکزي در مجلس نمايندگان و وزير فوايد عامه، گفت که حکومت وحدتملي به وعدههاي که در هنگام کمپاينهاي انتخاباتي به مردم مناطق مرکزي داده است عمل ميکند.
آقاي دانش ديروز چهارشنبه، 27 ثور، در نشستي مشترک با نمايندههاي مجلس به منظور بررسي وضعيت راههاي مواصلاتي مناطق مرکزي افغانستان گفت که مردم در زمان کمپاينهاي انتخاباتي و بعد از آن مطالبات خود را مطرح کردهاند و اکنون وظيفه حکومت است که به خواستها و مطالبات آنها پاسخ بگويد.
معاون رئيس جمهور افزود با تکميل شدن پروژههاي راهسازي که در مناطق مرکزي افغانستان جريان دارد، مطالبات برحق و تاريخي مردم مناطق مرکزي برآورده خواهد شد.
او تاکيد کرد که اين پروژهها بخشي از طرح ملي حکومت براي ايجاد ارتباط مشترک ترانزيتي ميان ولايتهاي کشور است و از مرکز افغانستان ميگذرد.
در اين جلسه پروژه سرکهاي لايتهاي باميان، دايکندي، غزني، غور، سمنگان، ميدان وردک، ارزگان، بلخ و سرپل مورد بررسي قرار گرفت و در هر مورد فيصلههاي مشخص صورت گرفت.
در اين جلسه فيصله گرديد که وزارت فوايد عامه بايد گزارش پروژه سرکهاي مناطق مرکزي را بر اساس پروژههاي که فعلا در سند بودجه درج شده است با پروژههاي که در انتظار بودجه ميباشند از همديگر تفکيک نموده و تلاش گردد تا مشکلات بودجوي آن پروژهها به لحاظ تدارکاتي يا هرمشکل ديگري که دارد به زودي حل گردد.
با توجه به بحثي مفصلي که صورت گرفت فيصله شد که وزارت فوايد عامه به دليل طولاني شدن پروسه تدارکاتي و همچنين تطبيق برخي از پروژه هرچه سريع تر راه حلي را جستجو نموده و در مورد تأمين کيفيت پروژه هاي تحت کار نيز به صورت جدي و دقيق نظارت صورت گيرد.
همچنين دراين جلسه فيصله شد که براي دريافت يک راه حل در مورد سرک قره باغ- جاغوري در ولايت غزني که به گفته وزير فوياد عامه تاکنون پنج بار به داوطلبي گذاشته شده است، جلسة با حضور وزراي ماليه، فوايد عامه، مسؤلان اداره تدارکات ملي و نمايندگان مردم غزني داير گردد.
در اين جلسه از نمايندههاي مردم خواسته شده تا مطالبات مردم را بصورت جدي دنبال کنند و همچنين از وزير فوايد عامه خواسته شد که به حفظ و مراقبت از جادهها توجه جدي کند و به پروژههاي سرک سازي در ولايتهاي مختلف مرکز افغانستان توجه کند.