صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲ جوزا ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

مردم ولایت‌‌های شرقی: از سرکوب گروه‌ داعش حمایت می‌کنیم

مردم ولایت‌‌های شرقی:  از سرکوب گروه‌ داعش حمایت می‌کنیم

جمعي از اهالي ولايتهاي شرق کشور از گسترش فعاليتهاي تروريستي در زون شرق ابراز نگراني کرده و گفته اند که از سرکوب اين گروهها توسط نيروهاي امنيتي و نيروهاي بين المللي حمايت ميکنند.
رييس و اعضاي شوراي قومي مشرقي متشکل از بزرگان و متنفذان اقوام ولايتهاي ننگرهار، لغمان، کنر و نورستان ديروز سه شبنه، 29 حمل، در ديدار با سرور دانش معاون دوم رئيس جمهور خواستار سرکوب جدي گروههاي ترويستي در زون شرق از سوي حکومت و نيروهاي بين المللي شدند.
آنها همچنين از سرکوب گروه داعش توسط نيروهاي امنيتي کشور و نيروهاي حمايت قاطع در ولسوالي اچين ولايت ننگرهار استقبال کردند و آن را گامي ارزنده در سرکوب داعش دانستند.  اعضاي شوراي اقوام مشرقي در باره حضور داعش و گروه هاي افراطي در مناطق شرقي کشور هشدار دادند و خواهان جديت حکومت در برابر آنان شدند.
بزرگان ولايتهاي زون شرق مطالبات شان را در مورد توسعه، انکشاف و ارائه خدمات با معاون رئيس جمهور در ميان گذاشتند و خواستار توجه جدي به حل مشکلات شان شدند.
معاون رئيس جمهور گفت که داعش يک تهديد جهاني است، اما حکومت افغانستان براي نابودي گروه تروريستي داعش و ويران کردن پناهگاههاي آنها مصمم است. وي افزود که جامعه بين المللي و متحدين افغانستان نيز در حمايت از دولت افغانستان مصمم هستند و تا سرکوبي مطلق تروريست ها در کنار خواهند بود.
آقاي دانش تاکيد کرد که حکومت از مشکلات مردم زون شرق آگاهي دارد و تلاشها براي حل اين مشکلات جريان دارد. او افزود حکومت برنامههاي مهم اقتصادي و انکشافي براي 34 ولايت کشور روي دست دارد که با تطبيق آن بخش قابل توجه مشکلات ولايتها و شهروندان حل خواهد شد.