صاحب امتیاز: داکتر حسین یاسا

مدیر مسوول: محمد رضا هویدا

پنجشنبه ۱۰ حمل ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«جزیره جمجمه» صدرنشین جدید گیشه جهانی

«جزیره جمجمه»  صدرنشین جدید گیشه جهانی

فيلم هيجاني «کونگ: جزيره جمجمه» صدرنشين جدول هفتگي فروش سينماهاي آمريکا و جهان شد.
به نقل از ورايتي، اين فيلم هيولايي و هيجاني به کارگرداني «جوردن وي روبرت» در اولين هفته نمايش جهاني خود در 65 بازار بينالمللي به روي پرده رفت و 81.6 ميليون فروخت و با احتساب فروش 61 ميليون دالري در سينماهاي آمريکا، مجموع فروش جهاني خود را در اولين هفته اکران به رقمي بالغ بر 142 ميليون دالر رساند.
اين فيلم در واقع تلاشي براي احياي فيلم موفق و کلاسيک «کينگ کونگ» محصول سال 1933 است که معروفترين فيلم هيولايي تاريخ سينماست.
«پيتر جکسسون» نيز در سال 2005 فيلمي با همين نام يعني «کينگ کنگ» ساخت اما اين فيلم نتوانست نظر اکثريت منتقدين را جلب کند، گرچه در گيشه به فروش جهاني 550 ميليون دالر دست يافت.
اما فيلم جديد «کونگ: جزيره جمجمه» که با بودجهاي معادل 185 ميليون دالر ساخته شده درباره گروهي از کاشفان است که سفري ماجراجويانه را به جزيرهاي گرمسيري، اسرارآميز و پررمز و راز آغاز ميکنند.
اين فيلم در اولين هفته نمايش 7.6 مييلون دالر در سينماي بريتانيا فروخت و کورياي جنوبي با 7.3 ميليون دالر، روسيه با 8 ميليون دالر و مکزيک با 5.6 ميليون دالر از ديگر بازارهاي خارجي موفق اين فيلم بودند.
اين فيلم از دو هفته آينده در چين دومين بازار بازرگ سينمايي جهان به روي پرده خواهد رفت.
اما فيلم «لوگن» جديدترين فيلم از مجموعه فيلمهاي «مردان ايکس» که هفته پيش صدرنشين گيشه جهاني بود، در آخر هفته ميلادي که گذشت، 70.3 ميليون دالر از محل سينماهاي 79 کشور به فروش خود افزود و مجموع فروش خارجي خود را به 285.5 ميليون دالر و فروش جهانياش را به بيش از 438 ميليون دالر رساند.