صاحب امتیاز: داکتر حسین یاسا

مدیر مسوول: محمد رضا هویدا

پنجشنبه ۱۰ حمل ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ساخت فیلم درباره «غول قاچاق مواد مخدر»

ساخت فیلم درباره «غول قاچاق مواد مخدر»

کمپني «سوني» ساخت فيلمي را درباره «اِل چاپو» ملقب به سلطان مواد مخدر مکزيک، در دستور کار خود قرار داده است.
«هاليوود ريپورتر» نوشت: «سوني پيکچرز» قرار است حق توليد فيلمي اقتباسي را درباره «ال چاپو» براساس کتاب «شکار ال چاپو: داستان تکاندهنده مرد قانون آمريکايي که تحت تعقيبترين قاچاقچي جهان را دستگير کرد»، خريداري کند.
«کول مرل» نويسنده اين کتاب است که هنوز به بازار نيامده، اما برنامه ساخت فيلم اقتباسي آن طراحي شده است.  
«ال چاپو» با نام اصلي «خواکين گازمن لوئرا» يکي از بزرگترين تاجران مواد مخدر مکزيک و از قدرتمندترين رهبران جرايم سازمانيافته جهان، از رهبران کارتل سينالوآست. اين کارتل بزرگترين شبکه قاچاق مواد مخدر است که مسئول سرازير شدن مقدار زيادي کوکائين، ماري جوانا و آمفتامين به آمريکاي شمالي است. قاچاق اين مواد بيشتر از طريق دريا، هوا و تونلهاي زيرزميني انجام ميگيرد و تخمين زده شده است که اين کارتل در 50 کشور مختلف عضو دارد.
مجله «فوربز» او را در سالهاي 2009 تا 2011 به عنوان يکي از قدرتمندترين افراد دنيا و با رتبههاي 41، 60 و 55 معرفي کرده است. او همچنين دومين مرد قدرتمند مکزيک است و به لرد مواد مخدر تمام تاريخ معروف است. «ال چاپو» علاوه بر اين، به خاطر چندين بار فرار از زندان شهرت دارد؛ فرارهاي عجيب او تاکنون سهبار تيتر روزنامههاي جهان شده. اما او آخرين بار در سال 2016 به زندان افتاد و ماه ژانويه از زندان مکزيک به آمريکا تحويل داده شد.
طي سال 2016 مصاحبه اختصاصي و محرمانه «شان پن»، بازيگر اسکاري هاليوود با «خواکين گازمن» تحت عنوان «ال چاپو صحبت ميکند: ديداري محرمانه با تحت تعقيبترين مرد دنيا» حواشي بسياري به پا کرد. اين گفتوگو به همراه يک ويديو دودقيقهاي از سوي نشريه «رولينگ استون» منتشر شد. اين مجرم اوايل ژانويه پس از شش ماه فرار، اندکي پس از انتشار اين مصاحبه، توسط نيروهاي امنيتي مکزيکي و آمريکايي در خانهاش واقع در سينالوآ دستگير شد و حالا دوران حبسش را سپري ميکند.
پروژه آينده «سوني» در رقابت با فيلم «کارتل» کمپني «فاکس» ساخته ميشود. «کارتل» براساس رماني از «دُن وينسلو» ساخته ميشود و کارگرداني آن بر عهده «ريدلي اسکات» است.
«سوني» هم قصد دارد کارگردان نامآشنايي را براي ساخت اين پروژه انتخاب کند؛ گفته ميشود «مايکل بي» يکي از گزينههاي کنوني است. «شکار ال چاپو» قرار است روز 17 اکتبر راهي سينماها شود.