صاحب امتیاز: داکتر حسین یاسا

مدیر مسوول: محمد رضا هویدا

پنجشنبه ۱۰ حمل ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

رمان جدید «جان لوکری» در راه است

رمان جدید  «جان لوکری» در راه است

مدير برنامههاي «جان لوکري» نويسنده 85 ساله انگليسي از انتشار رمان جديد اين نويسنده با عنوان «ميراث جاسوسان» خبر داد.
«گاردين» نوشت: «جان لوکري» نويسنده مطرح انگليسي به زودي رمان جديدي را با محوريت شخصيت اصلي «جورج اسمايلي» که در رمانهاي «بندزن، خياط، سرباز، جاسوس» و «بچه مدرسهاي محترم» ظاهر شده بود، منتشر ميکند.
«جورج اسمايلي» آخرين بار 25 سال پيش در اين رمانهاي ژانر جاسوسي کلاسيک ظاهر شده بود. اين شخصيت داستاني، جاسوسي است که بعدها نويسنده ميشود و در رمان جديد «لوکري» که «ميراث جاسوسان» نام گرفته، بار ديگر ديده خواهد شد.
کتاب جديد نويسنده «جاسوسي که از سردسير آمد» روز هفتم سپتامبر روانه بازار خواهد شد.
رمانهاي پرفروش «لوکري» در ژانر جاسوسي و براساس تجربههاي او از کار در سرويس جاسوسي بريتانيا طي دهههاي 1950 و 1960 نوشته شدهاند.
بر اساس گفته مدير برنامههاي «لوکري»، اين رمان در «تَبي» 12 ماهه نوشته شده است و در آن بسياري از شخصيتهاي مهم و جذاب کتابهاي پيشين اين نويسنده، گرد هم آمدهاند.
«جان لوکري» نام مستعار «ديويد جان مور کورنول» است که طي سالهاي اخير به روابط بريتانيا با آمريکا در دوره پس از فروپاشي شوروي و موضوعاتي چون جنگ انتقاد داشته است. اين نويسنده انگليسي متولد اکتبر 1931 است و در دهههاي 1950 و 1960 براي سرويس جاسوسي بريتانيا کار ميکرد.
او با رمانهاي متعدد جايگاه خود را به عنوان نويسنده آثار جاسوسي تثبيت کرد و در سال 2011 موفق به دريافت مدال «گوته» شد. مجله «تايمز» بيستودومين رتبه فهرست بزرگترين نويسندگان بريتانيايي از سال 1945 را به «لوکري» اختصاص داده است.
اخيرا اعلام شد «جاسوسي که از سردسير آمد» رمان سال 1963 «لوکري» که داستان آن در دوران جنگ سرد روايت ميشود و از پرفروشترين کارهاي اوست، به سريال تلويزيوني تبديل ميشود. سريال «بيبيسي 1» اولين اقتباس تصويري از اين کتاب پس از فيلم سينمايي سال 1965 محسوب ميشود که «ريچارد برتون» در آن نقش «الک ليماس» را ايفا ميکرد.
«مدير شب» ديگر رمان «لوکري» است که اخيرا مينيسريالي براساس آن به روي آنتن رفته و مورد توجه مخاطبان قرار گرفته است. در اين سريال «تام هيدلستون»، «هيو لاري» و «اليويا کلمن» بازي کردهاند.