صاحب امتیاز: داکتر حسین یاسا

مدیر مسوول: محمد رضا هویدا

پنجشنبه ۱۰ حمل ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«بانوی زیبای من» به برادوی می‌رود

«بانوی زیبای من»  به برادوی می‌رود

ربع قرن پس از اجراي نسخه نمايشي «بانوي زيباي من» در برادوي اين نمايش دوباره روي صحنه ميرود.
پس از غيبتي 25 ساله يکي از محبوبترين فيلمهاي موزيکال بار ديگر در برادوي روي صحنه ميرود. فيلم کلاسيک 1956 «بانوي زيباي من» اين بار در آپريل 2018 به کارگرداني بارتلت شر برنده جايزه توني روي صحنه اجرا ميشود.
اين نمايش آخرين بار يک ربع قرن پيش اجراي تئاتري داشت و هنوز عاشقان اين فيلم محبوب کلاسيک دوست دارند تا آن را بار ديگر به صورت زنده تماشا کنند.
هنوز اسامي بازيگران اين نمايش اعلام نشده است، اما گروه توليد آن ساخت مجموعهاي از موزيکالهاي مهم سالهاي اخير را برعهده داشتهاند که «پاسيفيک جنوبي» و «شاه و من» از جمله آنها بودهاند. هر دوي اين نمايشها جوايز توني را دريافت کردند.
«بانوي زيباي من» (My fair lady ) فيلمي به کارگرداني جرج کيوکر و محصول سال 1964 کمپني برادران وارنر است که براساس فيلمنامهاي از آلن جي لرنر با الهام از نمايشنامه «پيگماليون» جرج برنادر شاو ساخته شده است. داستان فيلم درباره پروفسوري است که استاد آواشناسي دانشگاه است و همراه با دوست زبانشناساش شرط ميبندد که ميتواند دختر گلفروش و عامي لندني با بازي آدري هپبورن را تبديل به بانويي متشخص کند.
«بانوي زيباي من» به فارسي دوبله شده و از شاهکارهاي دوبله ايران به شمار ميآيد. مدير دوبلاژ اين فيلم علي کسمايي بود و مهين کسمايي به جاي ادري هيپورن و ابوالحسن تهامينژاد به جاي رکس هريسن در اين فيلم حرف زدهاند.