صاحب امتیاز: داکتر حسین یاسا

مدیر مسوول: محمد رضا هویدا

سه شنبه ۸ حمل ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

فون تریه «ترامپ» را سوژه فیلمش می‌کند

فون تریه «ترامپ» را سوژه فیلمش می‌کند

«لارس فون تريه»، کارگردان جنجالي دانمارکي در جديدترين اثر خود فيلمي جنايي با الهام از رئيس جمهور جديد آمريکا خواهد ساخت.
به نقل از گاردين، «فون تريه» که کمتر فيلمي از ساختههايش جنجالساز نبوده در فيلم جديدش «خانهاي که جک ساخت» را خواهد ساخت که بنابر اعلام خودش تا حدودي بر اساس شخصيت «دونالد ترامپ»، رئيس جمهور جديد آمريکا ساخته ميشود.
اين کارگردان دانمارکي گفت، فيلم «خانهاي که جک ساخت» بر اساس اين ايده ساخته ميشود که زندگي ناخوشايند و بي روح است، موضوعي که اخيرا با ظهور «دونالد ترامپ» ثابت شده است.
«فون تريه» از سال 2011 و پس از آن که به دليل اظهار نظري درباره «هيتلر» در جريان نشست خبري فيلم «ماليخوليا» در جشنواره کن به عنوان «چهره نامطلوب کن» معرفي شد، به ندرت درباره فيلمهايش صحبت ميکند.
فيلم «خانهاي که جک ساخت» با بازي «مت ديلون» در نقش اصلي به زندگي يک قاتل به نام جک در طول مدت 12 سال و چگونگي تبديل شدن او به يک قاتل سريالي ميپردازد.
آخرين ساخته اين کارگردان برنده نخل طلا، «نيمفومينيا» نام دارد که در بخش خارج از مسابقه جشنواره برلين براي اولينبار به نمايش گذاشته شد و به دليل موضوع جنجالي، حواشي و همچنين اعتراضاتي را به همراه داشت.
اين کارگردان صاحبنام که ساخت فيلمهايي چون «شکستن امواج»، «داگويل»، «رقصنده در تاريکي»، «ماليخوليا» و «ضدمسيح» را نيز در کارنامه سينمايي دارد، طي چندين دهه حضور در سينماي جهان افتخارات متعددي کسب کرده است که از مهمترين آنها ميتوان به جايزه نخل طلاي کن براي «رقصنده در تاريکي»، جايزه «سزار» بهترين فيلم خارجي، جايزه بهترين فيلم اروپايي از جوايز «ديويد دوناتلو» ايتاليا، دو جايزه بهترين کارگرداني از آکادمي فيلم اروپا، جايزه بهترين فيلم اروپايي از گويا اسپانيا، جايزه بهترين کارگرداني جشنواره «کارلووي واري» و اسب برنزي جشنواره استکهلم اشاره کرد.
فيلمبرداري فيم «خانهاي که جک ساخت» از ماه مارس در سوئد آغاز ميشود و اين فيلم در سال 2018 اکران خواهد شد.