صاحب امتیاز: داکتر حسین یاسا

مدیر مسوول: محمد رضا هویدا

پنجشنبه ۳ حمل ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

بتمن لگویی برنده باکس آفیس شد

بتمن لگویی برنده باکس آفیس شد

«فيلم بتمن لگويي» در تعطيلات آخر هفته با فروش 55.6 ميليون دالر در راس باکسافيس آمريکا جاي گرفت.
کمپني برادران وارنر با ساخت «فيلم بتمن لگويي» که با سرمايهگذاري 80 ميليون دالري ساخته شده موفق شد تا مخاطبان زيادي را در نخستين آخر هفته اکرانش به سينماها بکشاند. در اين فيلم بتمن برابر ژوکر و در نبردي در گاتهام سيتي تصوير شده است. ويل آرنت، زاک گاليفيانکيس و رالف فاينس صداپيشگان اين فيلم هستند. اين فيلم در دنياي فيلم «لگو مووي» محصول 2014 ميگذرد که 469.2 ميليون دالر در سراسر جهان فروش کرد. «فيلم نينجاگو لگويي» نيز در همين فضاي داستاني در ماه سپتامبر اکران ميشود.
در همين حال اکران «پنجاه طيف تيرهتر» که ادامهاي بر فيلم پرفروش «پنجاه طيف گري» بود نتوانست در اولين هفته اکرانش موفقيت آن فيلم با فروش 85.2 ميليون دالر را تکرار کند و با فروش 46.8 ميليون دالر فيلم دوم باکس آفيس شد.
«جان ويک: فصل 2» که ادامهاي بر فيلم «جان ويک» سال 2014 با بازي کيانو ريوز است فروشي 30 ميليون دالري را ثبت کرد. اين رقم دو برابر بيش از فروش فيلم نخست است. اين فيلم موفقيت زيادي را مديون جلب تماشاگران زن است که همراه تماشاگران مرد که مشتري چنين فيلمهاي اکشني هستند، به تماشاي آن نشستند.
«شکاف» فيلم ترسناکي که هفته پيش صدرنشين بود در چهارمين هفته نمايشش 9.3 ميليون دالر ديگر فروخت تا آمار فروشش را به 12.2 ميليون دالر برساند و در مکان چهارم پرفروشها جاي بگيرد.
در مکان پنجم نيز «چهرههاي پنهان» با فروش 8 ميليون دالري جاي گرفت و مجموع فروشش را به 131.4 ميليون دالر رساند.
«هدف يک سگ» با مجموع فروش 42.5 ميليون در 3 هفته ، «حلقهها» با مجموع فروش 21.4  ميليون دالر در دو هفته، «لالالند» با مجموع فروش 126 ميليون دالر در 10 هفته، «شير» با فروش 30.3 ميليون در 12 هفته و «فضاي بين ما» با فروش 6.5 ميليون دالر در 2 هفته ديگر فيلمهاي فهرست پرفروشها را تشکيل دادهاند.
«فروشنده» به کارگرداني اصغر فرهادي هر چند در فهرست پرفروش ها جا ندارد، اما در سومين آخر هفته اکرانش در آمريکاي شمالي با اکران در تنها 65 سينما موفق شد تا 261.8 هزار دالر فروش کند و مجموع فروش خود را به 724.8 هزار دالر برساند.