صاحب امتیاز: داکتر حسین یاسا

مدیر مسوول: محمد رضا هویدا

پنجشنبه ۳ حمل ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

10 فلمی که بیش از همه دانلود غیرقانونی شدند

10 فلمی که بیش از همه دانلود غیرقانونی شدند

وب سايت «TorrentFreak » در گزارش سالانه خود فهرست 10 فلمي را منتشر کرد که در سال 2016 بيشترين بار قرباني دانلود غيرقانوني شدند.
به نقل از گاردين، در اين فهرست فلم ابرقهرماني «ددپول» با بازي «رايان دينولدز» در رتبه نخست فلمهايي در سال 2016 ميلادي قرار گرفت که قرباني بيشترين دفعات دانلود غيرقانوني شدند و در مکانهاي دوم و سوم نيز دو فلم ابرقهرماني ديگر «بتمن در مقابل سوپرمن: طلوع عدالت» و «کاپيتان آمريکا: جنگ داخلي» قرار گرفتند.
وب سايت  «TorrentFreak » چند سالي است که به بررسي و تحليل دانلود غيرقانوني فلمها ميپردازد و اذعان ميکند، رابطه بسيار نزديکي ميان دفعات دانلود غيرقانوني فلمها و فروش آنها وجود دارد.
فلم «ددپول» که امسال در صدر اين فهرست جاي گرفته است در نهايت به فروش جهاني 783 ميليون دالر دست يافت.
اما دو فلم «واکرفت» و «روز استقلال: رستاخيز» روند متفاوتي را در پيش گرفتند و در حالي که در گيشه عملکرد موفقي نداشتند اما نسخه آنلاين اين فلمها ميليونها بار به صورت غيرقانوني دانلود شد.
فلم «بازگشته» ساخته «الخاندرو گونزالز ايناريتو» که مکان دهم اين فهرست قرار گرفته است از جمله فلمهايي است که پيش از آغاز اکران عمومي توسط يکي از  کارمندان اسبق کمپاني فلمسازي به نام «ويليام کايل موراريتي» در فضاي مجازي منتشر شد، وي بعدها محکوم به پرداخت جريمه 1.12 ميليون دالري شد.
فهرست کامل 10 قرباني بزرگ دانلود غيرقانوني در سال 2016 ازاين قرار است:
1. ددپول
2. بتمن در مقابل سوپرمن: طلوع عدالت
3. کاپيتان آمريکا: جنگ داخلي
4. جنگ ستارگان: نيرو برميخيزد
5. مردان ايکس: آخرالزمان
6. وارکرفت
7. روز استقلال: رستاخيز
8. جوخه انتحار
9. در جستجوي دُري
10. بازگشته