صاحب امتیاز: داکتر حسین یاسا

مدیر مسوول: محمد رضا هویدا

پنجشنبه ۳ حمل ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

جشن هالیوودی‌ها در ایتالیا

جشن هالیوودی‌ها در ایتالیا

موزيکال «لالا لند» از سوي جشنوارهي «کاپري هاليوود» ايتاليا به عنوان بهترين فلم سال انتخاب شد.
به نقل از ورايتي، بيستويکمين جشنواره بينالمللي فلم «کاپري هاليوود» در کشور ايتاليا با اعطاي شش جايزه از جمله بهترين فلم به موزيکال «لالا لند» ساخته «ديمين شزل» به کار خود پايان داد.
«لالا لند» که يکي از شانسهاي اصلي اسکار بهترين فلم نيز محسوب ميشود، جايزه بهترين بازيگري زن را نيز براي «اما استون» به ارمغان آورد و علاوه بر آن جوايز بهترين تيم بازيگري، تصويربرداري، موسيقي متن و ترانه را از اين رويداد سينمايي کسب کرد.
فلم موزيکال «لالا لند» که «رايان گاسلينگ» و «اما استون» بازيگران اصلي آن هستند، اولين نمايش خود را در افتتاحيه جشنواره ونيز 2016 تجربه کرد.
اين فلم در واقع اداي احترامي به عصر طلايي فلمهاي موزيکال در هاليوود است اما داستان فلم در فضايي معاصر رقم ميخورد.
«رايان گاسلينگ» در اين فلم در نقش يک پيانيست ايفاي نقش ميکند که زندگي عاشقانهاي با يک بازيگر با بازي «اما استون» دارد اما زماني که اين دو به موفقيت بيشتري دست مييابند با مشکلاتي رو به رو ميشوند.
اما در ساير بخشهاي جشنواره، فلم «شير» ساخته «گرث ديويس» محصول کمپاني وينستون نيز جايزه ويژه بهترين فلم انساندوستانه، بهترين نقش مکمل مرد براي «ديو پتال»، بهترين نقش مکمل زن براي «نيکل کيدمن»، بهترين فلمنامه اقتباسي و جايزه صلح جشنواره فلم کاپري هاليوود را به خانه برد.
«ستيغ ارهاي» ساخته «مل گيبسون» نيز ديگر فلمي بود که توانست پنج جايزه بهترين فلم درام بهترين کارگرداني، بهترين تدوين، بهترني تهيهکنندگي را از آن خود کند و «اندرو گارفيلد» نيز براي بازي در اين فلم جايزه بهترين بازيگري مرد جشنواره را بصورت مشترک با «مايکل کيتون» بازيگر فلم «بنيانگذار» به خانه برد.
جايزه بهترين فلم کمدي سال نيز به «فلورنس جنکينز فاستر» با بازي «مريل استريپ» رسيد و «استفن فريرز» نيز براي ساخت اين فلم جايزه بهترين کارگرداني اروپايي سال را دريافت کرد.
مستند «آتش در دريا» به کارگرداني «جيانفرانکو رُسي» نيز موفق به کسب دو جايزه بهترين مستند و بهترين فلم اروپايي سال 2016 شد.