صاحب امتیاز: داکتر حسین یاسا

مدیر مسوول: محمد رضا هویدا

پنجشنبه ۳ حمل ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

اعتراض ریدلی اسکات به فلم‌های ابرقهرمانی

اعتراض ریدلی اسکات به فلم‌های  ابرقهرمانی

ريدلي اسکات کارگردان مشهور چندين پروژه ابرقهرماني را به اين دليل رد کرده که هيچ واقعيتي در اين فلمها وجود ندارد و گفت آنها موجب افت سينما شدهاند.
ريدلي اسکات کارگردان بريتانيايي که سازنده فلمهايي چون «بيگانه»، «بليد رانر»، «گلادياتور» و «مريخي» است گفته هرگز حاضر نيست يک فلم ابرقهرماني بسازد. اين کارگردان 79 ساله گفت: اين ژانر اصلا مورد علاقه من نيست.
وي عنوان کرد که چندين پيشنهاد در اين زمينه را رد کرده است. اسکات همچنين گفت: نميتوانم آکروبات بازي ابرقهرمانان روي چنين طناب پوسيده و چنين چيزهاي غيرواقعي را باور کنم.
اسکات اذعان کرد «بليد رانر» که فلمي علمي-تخيلي با بازي هريسون فورد در سال 1982 بود، هيچ شباهتي به اين فلمهاي ابرقهرماني امروز ندارد. وي گفت براي داشتن عناصري که اين فلم دارد و اين فلمهاي ابرقهرماني امروزي به کلي فاقد آن هستند، به خود ميبالد.      
وي گفت: وقتي به «بليد رانر» فکر کنيد ميبينيد يک کميک استريپ واقعي است. يک داستان تيره در يک جهان غيرواقعي. تقريبا ميتوانيد «سوپرمن» يا «بتمن» را هم در همان جهان بگذاريد. فضا همان است، جز اين که يک داستان حسابي خوب داريم که کاملا با بيداستاني امروزي متفاوت است.
اسکات با انتقاد از اين فلمها افزود: اين سينما واقعا بد است.
ادامهاي بر «بليد رانر» به کارگرداني دنيس ويلنوو و با بازي رايان گاسلينگ قرار است امسال اکران شود. اسکات با ساخت ادامهاي بر «بيگانه» که سال 1979 توليد شده بود، با فلم «بيگانه: ميثاق» و «پرومتوس» در سال 2013 به آن مجموعه کارها خاتمه داد.